k_k_kloun (k_k_kloun) wrote,
k_k_kloun
k_k_kloun

1Д1ОТ

На Украине вовсе не собираются исключать Толстого и Достоевского из школьной программе. Это фейк!
Наоборот.
Их собираются перевести на украинский язык.


Украинская школьная программа будет меняться, говорят в Министерстве образования и науки Украины. До 4 апреля продлится уже вторая сессия публичного обсуждения программы 5-9-х классов, в котором принимают участие все желающие – от родителей до ведущих специалистов. На специальном сайте под каждым изменением в программе проходят настоящие дебаты. Есть и те, кто защищает русскую классику, считая, что нельзя отказываться от этих произведений.

«Во всем мире знают и изучают классиков – Достоевского и Толстого! Америка на английском языке изучает. Почему не перевести на украинский язык этих великих классиков?! Может хоть так! Нельзя «губить» изучение классиков!», – пишут в социальных сетях.

http://shkolyaram.narod.ru/10tz40.html


Шкільний твір:
Гуманізм, добро і любов у романі Достоєвського "Злочин і кара"

Федір Миколайович Достоєвський увійшов в історію російської та світової літератури як геніальний гуманіст та дослідник людської душі. У духовному житті людини своєї епохи Достоєвський побачив відображення глибинних процесів історичного розвитку суспільства. З ноткою трагізму зобразив письменник, як нівечить душі людей соціальна несправедливість, який відчай охоплює людину, що бореться за гуманні стосунки між людьми, страждає за "принижених та скривджених".
Роман "Злочин і кара" Достоєвський писав з метою з'ясування такого питання: чи може гуманна людина, яка переймається пригнобленням людства, дозволити собі вбити нікчемну істоту заради позбавлення від страждань та злиднів багатьох благородних та чесних людей? Головний герой твору - Родіон Раскольников намагається з'ясувати це питання самотужки. Погляди та думки Раскольникова письменник розглядає у зв'язку з ідеями інших персонажів.
У подіях роману беруть участь 90 персонажів, з яких тільки 10 першорядні, які мають чітко вималювані характери, погляди та грають важливу роль у розвитку сюжету. Це - Мармеладов, Катерина Іванівна, Соня, Разуміхін, Порфірій Петрович, Дуня, Лужин, Свидригайлов, Лебезятников. Десятки епізодичних персонажів грають також неабияку роль, адже разом вони складають необхідний петербурзький фон.
Шістнадцятирічна Соня, не витримавши страждань голодних малят, стає повією. Нове "ремесло" було огидне Соні, вона виходила на вулицю з вимученою посмішкою, зарахувавши себе до грішниць. Увесь цей бруд не торкнувся її душі та серця. То була просто необхідність заробляти гроші.
Раскольников був першою людиною, яка поставилася до Соні зі справжнім співчуттям. Він прийняв її як "порядну пані", посадив поруч зі своїми рідними. Тому не дивна та пристрасна вірність, якою відповіла йому Соня. Вона не розуміє, чим вона може бути цікавою для такої розумної та загадкової людини, як Раскольников. їй не спадає на думку, що він бачить у ній такого ж злодія, як він сам. Раскольников вбив нікчемну стару жінку, а Соня вбила себе, і тим прирекла себе до самотнього існування серед людей.
Обидва злочинці, на думку Раскольникова, мають бути разом. І в той-же час він сумнівається, з'ясовує, чи вважає Соня себе злочинницею.
Раскольников страждає, але він сам був причиною своїх мук, а Соня страждає безвинно, бо платить моральними тортурами не за свої гріхи. Отже, вона значно вища за нього морально. І від того його особливо сильно тягне до Соні - він потребує їїіпідтримки.
Після зізнання Раскольникова у вбивстві Соня і сама починає вважати, що вони люди одного кола, люди, якихізрікся світ.

Дополнение. Напомню, что " Тарас Бульба" уже переведен на украинский язык.
http://www.rulit.me/books/taras-bulba-pershe-vidannya-read-204952-1.html
Кто сотворил это диво дивное?
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%BA%D0%BB%D1%8F%D1%80_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
Subscribe

 • (no subject)

 • (no subject)

  С Днем Футбола! Стадион в Питере. А космос-то, братцы, никуда не делся. Он просто в футбол перешел.

 • (no subject)

  История о том, как Александра 111 посмертно наградили магендавидом, и немедленно лишили награды, даже лучше, чем стена плача в центре Москвы.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 14 comments

 • (no subject)

 • (no subject)

  С Днем Футбола! Стадион в Питере. А космос-то, братцы, никуда не делся. Он просто в футбол перешел.

 • (no subject)

  История о том, как Александра 111 посмертно наградили магендавидом, и немедленно лишили награды, даже лучше, чем стена плача в центре Москвы.…